ЦСКА завърши втори в редовния сезон в "Демакс" лигата

Волейболистките на ЦСКА завършиха на втори в редовния сезон на женската "Демакс" лига. Воденият от Юлия Иванова тим обърна и се наложи у дома над Казанлък с 3:1 (19:25, 25:21, 25:18, 25:18) в среща от последния 14-и кръг на първенството.

Марица с бърза победа над Хектор за края на редовния сезон

Така "червените" завършиха втори в крайното класиране с 11 победи, 3 загуби и 32 точки, а Казанлън остана на 3-о място с 10 победи, 4 загуби и 28 точки. По този начин в 1/4-финалните плейофи ЦСКА ще играе със 7-ия в подреждането Хектор, а "розите" срещу 6-ия Варна ДКС. Първите мачове са в сряда (15 март), като се играе до 2 победи от 3 срещи.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Казанлък поведе от самото начало на първия гейм и спечели убедително частта с 25:19. Ролите се размениха във втория гейм като ЦСКА пое инициативата и дръпна с 14:9. В следващите минути момичетата на Стоян Гунчев направиха серия и изравниха. Все пак, в края "червените" се откъснаха и изравниха резултата след 25:21. В следващите две части ЦСКА доминираше изцяло и се поздрави с победата след 25:18 и 25:18 за крайното 3:1.