Марица с бърза победа над Хектор за края на редовния сезон

Отборът на Марица (Пловдив) приключи редовния сезон в първенството с победа над Хектор (София) с 3:0 (25:10, 25:16, 25:15) в мач от последния 14-и кръг в женската "Демакс" лига.

Така Марица събра 40 точки след 13 победи и 1 загуба и за поредна година спечели редовния сезон в женския волейболен елит. Хектор пък завърши е на 7-то място с едва 2 победи, 12 загуби и 6 точки. Маричанки стартират в 1/4-финалните плейофи с мач на 15 март (сряда) срещу втория си състав Марица 2022. Софиянки пък ще играят срещу 2-ият в редовния сезон, който ще стане ясен по-късно тази вечер.

Маричанки бяха категорични в първия гейм те направиха сериозна преднина още в самото начало и след успешна атака на Виктория Коева затвориха частта след 25:10.

Вторият гейм започна по-равностойно, но след 8:6 "жълто-сините" осигуриха по-голяма преднина. Стигна се до равенство при 12:12, но пловдивчанки отново направиха аванса си по-голям при 15:12. Втората част завърши след сервис в аут на играч на Хектор – 25:16.

В третата част шампионките дръпнаха с разлика при 8:4, стигна се до 16:9, а мачът приключи след 25:15 след сгрешен сервис от страна на волейболистка на Хектор.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова със 17 точки, с 13 се отчете Виктория Коева, а 11 добави Мария Кривошийска. За Хектор най-резултатни станаха Йоана Калфинова и Петя Петкова с по 4 точки.

Снимки:nvl.bg/ startphoto.bg

Снимки: Startphoto