Национална лига футзал: Левски - Черно море

Удинезе и Сасуоло не се победиха в голово реми

Отборите на Удинезе и Сасуоло завършиха наравно 2:2 на “Дачия Арена” в ранния неделен двубой от 22-рия кръг на Серия "А". Така фриуланите в десети пореден мач не допуснаха поражение от този съперник, а “неровердите” удължиха поредицата си на четири шампионатни срещи без загуба.

“Зебрите” поведоха в резултата още в 25-ата секунда. Тогава Яка Бийол центрира към левия фланг, където Дестини Удоджи пое топката, насочи се към границата на наказателното поле и прати топката в далечния долен ъгъл на вратата. Още в 6-ата минута обаче Матеус Енрике възстанови равенството, след като неговият шут рикошира в Бийол и това попречи на вратаря Марко Силвестри да спаси изстрела. В 12-ата минута звездата на гостите Доменико Берарди трябваше да напусне терена заради мускулна травма. В 28-ата минута Бийол засече с глава центриране от фал и така върна преднината на домакините. В добавеното време на първата част в опита си да изчисти топката при центриране Неуен Перес си отбеляза автогол и с това донесе равенството в мача. Второто полувреме не беше толкова вълнуващо, като така и не беше отбелязан победен гол.

Удинезе напредна с една позиция в класирането до 7-ата с актив от 30 точки и по-добра голова разлика от Торино, а Сасуоло е на 15-ото място с 24 пункта, колкото имат и отборите пред него - Лече и Фиорентина.

Снимки: Imago