Сасуоло взе скалпа и на Аталанта

Отборът на Сасуоло шокира борещия се за участие в Шампионската лига през следващия сезон тим Аталанта и спечели домакинството си от 21-ия кръг на италианската Серия “А” с 1:0. Единственият гол в срещата отбеляза Арманд Лориент (55').

Попедата отдалечи Сасуоло на 10 точки от зоната на изпадащите и възпитаниците на Алесио Диониси вече са на 15-о място с 23 точки. Аталанта пък остана на 6-о място с 38 точки и ако Милан и Лацио спечелят предстоящите си мачове от кръга, отборът от Бергамо ще изостане от местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

През първата част изненадващо домакините бяха по-активния отбор и нанесоха цели пет точни удара до почивката. От своя страна, Аталанта беше изключително безидеен през откриващото полувреме и стигна едва до един изстрел към противниковата врата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Положението за отбора от Бергамо стана още по-трудно в 30-ата минута, когато Йоаким Меле получи директен червен картон. Първоначално защитникът бе маркиран само в “жълто”, но след намеса на системата VAR наказанието бе променено и реверът Матео Марченаро посочи съблекалните на Меле.

В оставащия четвърт час до края на полувремето гостите издържаха натиска на Сасуоло и се прибраха на почивката без да допуснат попадение въпреки зейналата липса в отбрана.

Ситуацията в началото на второто полувреме не се промени. Аталанта остана дълбоко назад с идеята да се пази, а Сасуоло атакуваше и владееше топката. Логиката възтържествува в 55-ата минута, когато Арманд Лориент се освободи и стреля прецизно от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл, оставяйки Хуан Мусо безпомощен.

След попадението силите на Сасуоло започнаха да попривършват и Аталанта опита да се възползва от това, за да си тръгне поне с точка от стадион “Мапей”. Гостите направиха пропуски чрез Мартен де Роон и Дуван Сапата, но така и не се намери кой да се разпише във вратата на Андреа Консили и Сасуоло спечели.

Успехът за домакините е втори пореден, като той оформи положителна поредица от три последователни срещи без загуба. Аталанта пък приключи силната си серия от пет поредни мача без загуба в Серия “А”. Последното поражение на отбора от Бергамо бе чак през ноември срещу Интер с 2:3.

Снимки: Imago