Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Торино се справи с Удинезе

Торино спечели с 1:0 домакинството си на Удинезе и се настани на седмото място, точно зад отборите, борещи се за топ 4. Единственото попадение в мача реализира Ян Карамо в 49-ата минута.

Тимът на Иван Юрил имаше предимство от началото и удар от дистанция на Войвода тества Силвестри. Изстрел с глава на Буанджорно мина над вратата, а удар от воле на Карамо бе отразен от вратаря на гостите.

Малко след почивката Карамо засече центриране на Айна и прати топката в мрежата. Страничният съдия вдигна засада, но технологията показа, че той е на една линия с бранител и попадението бе зачетено. Попадението накара Удинезе да се активизира. Удар на Самарджич мина на сантиметри от гредата след рикошет, а Милинкович-Савич излезе добре, за да попречи да Бето да се разпише.

Гостите вдигнаха още темпото и продължиха да създават положения, но не завършваха добре атаките. Флориан Тове направи дебют, но и той не успя да помогне на Удинезе и Торино стигна до трите точки, с които изпревари днешния си съперник.

Снимки: Imago