Ман Сити е аут от Карабао Къп след безобразно представяне и нито един точен удар

Манчестър Сити отпадна на 1/4-финалите на Карабао Къп след загуба с 0:2 от Саутхамптън. Домакините нанесоха своя удар още преди почивката с голове на Секу Мара в 23-ата минута и Муса Дженепо в 29-ата. Отборът на Джосеп Гуардиола не успя да отговори на предизвикателството, въпреки че след почивката в игра се появиха Кевин де Бройне и Ерлинг Холанд. "Гражданите" не отправиха нито един точен изстрел към противниковата врата, при това срещу последния в класирането на Премиър лийг, който също не излезе с титулярния си състав.

Двата тима стигнаха по различен начин до четвъртфиналната фаза. Саутхамптън елиминира три съперника от по-ниски дивизии, а Манчестър Сити се справи последователно с актуалния носител на трофея Челси и Ливърпул

В последните си мачове преди днес и Саутхамптън, и Ман Сити постигнаха победи за ФА Къп. Статистиката не даваше особени шансове на "светците", които имаха само един успех в най-скорошните си 15 двубоя срещу тима от "Етихад". Освен това, Манчестър Сити е хегемон в Карабао Къп, като в последните 8 години вдигна трофея цели 6 пъти, но през настоящия сезон няма да има тази възможност.

Мениджърът на Саутхамптън Нейтън Джоунс бе лишен от услугите на някои от основните си футболисти заради контузии, а други бяха сред резервите, за да бъдат запазени за гостуването на Евертън през уикенда. Секу Мара и Адам Армстронг водеха атаката на домакините. По двете крила играеха Муса Дженепо и Кайл Уокър-Питърс, а в средата на терена си партнираха Джеймс Уорд-Праус и Ибрахима Диало. По-близо до защитата пък действаше Ромео Лавия.

Гуардиола остави на пейката част от звездите си, включително Ерлинг Холанд и Кевин де Бройне. На вратата застана Щефан Ортега, четиримата в защита бяха Жоао Кансело, Кайл Уокър, Аймерик Лапорт и Серхио Гомес, а в средата на терена започнаха Калвин Филипс, младокът Коул Палмър и Илкай Гюндоган, който беше с капитанската лента. Атаката водеха Хулиан Алварес, Джак Грийлиш и Фил Фоудън.

Ман Сити бързо овладя средната зона и в 5-ата минута Гюндоган можеше да открие резултата след пас на Палмър, но прати топката в аут. Малко по-късно Ортега трябваше да се намесва след удар на Дуйе Чалета-Цар. Домакините съвсем не бяха плахи и до средата на първата част направиха няколко опасни атаки. При една от тях Секу Мара се завъртя в наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 23-ата минута Мара получи нов шанс и този път не сбърка - 1:0 за "светците". Всичко започна от грешка на Серхи Гомес при изнасянето на топката. Последва светкавична контра и центриране на Лянко към Мара, който с едно докосване матира Ортега. Това беше първи гол за бившия футболист на Бордо с екипа на Саутхамптън.

Не мина много време и домакините удвоиха аванса си, отново след груба грешка на съперника. Дженепо получи много пространство и го използва, за да напредне, след което видя, че Щефан Ортега е излязъл напред и майсторски го прехвърли. Малиецът също не се беше разписвал през сезона. Гуардиола видимо се ядоса и жестикулираше нервно край тъчлинията.

След гола Манчестър Сити се настани в противниковата половина, но без да стига до опасни положения пред вратата на Гавин Базуну. "Гражданите" завършиха полувремето без нито един точен изстрел. Гуардиола веднага реагира и пусна Де Бройне, Нейтън Аке и Мануел Аканжи на местата на Уокър, Гомес и Палмър. Присъствието на Де Бройне веднага се усети и атаките на гостите станаха по-добре организирани.

Логично беше Холанд също да се появи в игра и това стана в 56-ата минута, когато норвежецът замени Грийлиш. Въпреки че Манчестър Сити доминираше, опасности пред вратата на Базуну липсваха. Домакините притежаваха топката само в една четвърт от игровото време, но се защитаваха по перфетен начин. В 77-ата минута Уокър-Питърс за трети път прати топката във вратата на "гражданите", но голът правилно беше отменен заради засада. В ответната атака Гюндоган центрира ниско към Алварес, но той се размина с кълбото.

Последните десетина минути преминаха изцяло пред наказателното поле на Саутхамптън. Гостите всячески търсеха гол, но дори не успяха да нанесат удар в очертанията на вратата. Дебют за "светците" направи новото попълнение Мислав Оршич, който също помогна на тима си да спре щурма на Ман Сити. В крайна сметка домакините постигнаха целта си и заслужено се класираха за полуфиналите на Карабао Къп, а Манчестър Сити ще насочи цялото си внимание към градското дерби с Манчестър Юнайтед през уикенда.

Снимки: Gettyimages