Дузпи класираха Нотингам Форест на полуфинал

Нотингам Форест стигна до полуфиналите на Карабао Къп след победа с дузпи над Уулвърхамптън. В редовното време срещата на "Сити Граунд" завърши 1:1, като домакините поведиха с попадение на Уили Боли в 18-ата минута, а в 64-ата Раул Хименес изравни. При дузпите фатални за "вълците" се оказаха пропуските на Рубен Невеш и Джоузеф Ходж.

Преди няколко дни двата отбора имаха изпитания за ФА Къп и се представиха коренно различно. Нотингам отпадна след загуба с 1:4 от Блекпул, а Уулвърхамптън направи 2:2 срещу Ливърпул на "Анфийлд" и само неправилно отменен гол в заключителните минути попречи на "вълците" да елиминират именития си съперник, но това може да се случи в преиграването.

По-рано през сезона Уулвс спечели домакинството си на Нотингам в Премиър лийг с 1:0. Точен беше Рубен Невеш от дузпа, а Бренан Джонсън от Форест пропусна наказателен удар. "Червените" не са били на полуфинал в турнира за Купата на Лигата от 1992 година.

Защитникът на Форест Джо Уоръл записа своя мач номер 200 за клуба. Той си партнираше в центъра на отбраната с Уили Боли, а по двата фланга действаха Серж Орие и Ренан Лоди. От футболистите, които стартираха срещу Кристъл Палас, в титулярния състав беше само бразилският нападател Густаво Скарпа. Бренан Джонсън и Морган Гибс-Уайт бяха другите офанзивни играчи на домакините.

В състава на Уулвърхамптън имаше 6 промени в сравнение с мача срещу Ливърпул. Жоао Моутиньо се завърна след контузия и оформи солидна халфова линия заедно с Матеус Нунеш, Нелсон Семедо и Раян Аит-Нури. Тримата нападатели на Юлепн Лопетеги бяха Гонсало Гедеш, Раул Хименес и Хий-Чан Хуан.

Скарпа пропусна ранен шанс да даде преднина на Нотингам след хубав пробив на Гибс-Уайт. Гостите отговориха с опасна атака, при която малко не стигна на Хименес да засече топката на далечната греда. В 10-ата минута публиката на "Сити Граунд" поиска дузпа за игра с ръка на Макс Килман, но сигнал за наказателен удар не последва.

Гибс-Уайт, който през лятото напусна Нотигнам, за да премине при "вълците", постоянно беше освиркван от трибуните. В средата на полувремето Уулвърхамптън вече доминираше в средата на терена. Гол обаче отбелязаха домакините. Уили Боли се оказа на точното място в наказателното поле и от няколко метра наказа бившия си тим. До гола се стигна след центриране от корнер и неумели действия на бранителите на Уулвс. Гостите можеха бързо да изравнят, но Дийн Хендерсън отрази удар на Хименес. Стражът на Нотингам се прояви още веднъж в края на полувремето, когато изби шут на Хий-Чан Хуан.

На старта на втората част Рубен Невеш замени сънародника си Гедеш. Над "Сити Граунд" се изливаше проливен дъжд, а Уулвърхамптън продължаваше да търси изравнително попадение. Невеш можеше да се превърне в грешник за тима си, но след негов подарък Гибс-Уайт стреля слабо и не затрудни Жозе Са. Нотингам много рядко атакуваше и видимо разчиташе да запази минималния си аванс. Тимът обаче остана без голмайстора Боли, който се контузи, а вместо него влезе Скот Маккена.

Матеус Куня и Даниел Поденсе пък усилиха офанзивната мощ на Уулвърхамптън. В 64-ата минута Куня асистира на Хименес и мексиканецът заби третия си гол за сезона. Чак след изравняването Стив Купър потърси някаква промяна с пускането на Сам Стъридж и Еманюел Денис. Стъридж се включи по-добре и почти излезе очи в очи с Жозе Са, но в последния момент защитник на гостите изчисти.

Активизацията на домакините намери потвърждение и с удара на Денис, срещнал гредата. В самия край на двубоя Матеус Нунеш падна в наказателното поле след единоборство с Денис и футболистите на Уулвърхамптън бяха сигурни, че ще получат дузпа, но Греъм Скот бе на друго мнение. Така се стигна до дузпи. При първите изпълнения Стъридж и Невеш пропуснаха. След това 7 поредни футболисти се разписаха, а фаталният пропуск за Уулвс беше дело на младия халф Джоузеф Ходж.