Манчестър Юнайтед продължава да мечтае за трофей, Рашфорд с рекордни попадения

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Чарлтън Атлетик в четвъртфинален сблъсък за Карабао къп. Успехът обаче далеч не дойде лесно за “червените дяволи”, които успяха да поведат чрез Антони в 21-ата минута, но трябваше да чакат до самия край на двубоя, когато Маркъс Рашфорд (90’, 90’) сложи точка на спора с двете си попадения. Домакините изиграха силно първо полувреме, но гостите успяха да се представят много по-добре през втората част, когато изнесоха играта в по-предни позиции.

Ерик тен Хаг направи някои промени в своите стартови единайсет, а дебют от първата минута направиха 36-годишният Том Хийтън и 17-годишният Коби Мейно.

Още във втората минута Алехандро Гарначо успя да нахлие отлично в наказателното поле, но топката отиде към Диого Далот, който стреля над вратата. Отново аржентинецът бе в основата на нова опасност в 7-ата минута, когато преодоля отлично бранител на гостите, след което опита удар, но не успя да уцели рамката зад Ашли Мейнард-Брюър. Минута по-късно “червените дяволи” повториха почти идентично това действие, но този път кълбото излезе покрай дясната греда на стража.

Натискът на “червените дяволи” даде резултат в 21-ата минута, когато Фред намери своя сънародник Антони на десния фланг и той със запазената си марка - удар в десния ъгъл на вратаря намери мрежата за 1:0. Това бе попадение във втори пореден мач за него, след което се разписа и срещу Евертън. Минута след попадението домакините отново предизвикаха суматоха в наказателното поле на своя противник, но този път бранителите на “адикс” успяха да изчистят.

В 35-ата минута Фред получи възможност да изпълнява пряк свободен удар, но топката срещна лявата греда на Мейнард-Брюър. В ответната атака и играчите на Чарлтън получиха възможност да стрелят от фал от подобно положение, но Алби Морган прати топката на около метър от вратата.

Футболистите на Манчестър Юнайтед вкараха второ попадение в началото на втората част, когато Антъни Еланга се възползва от добро подаване на Аарън Уан-Бисака и отбеляза, но голът бе отменен поради засада на шведа.

Постепенно играчите на Чарлтън успяха да изнесат играта си в малко по-предни позиции и на няколко пъти техни играчи успяха да пратят топката в наказателното поле, но там тя бе изчиствана.

Мениджърът на домакините Ерик тен Хаг реши да освежи своя тим и пусна на терена част от своите титуляр, които бяха останали на скамейката за старта на двубоя, като Каземиро, Маркъс Рашфорд и Кристиан Ериксен. Пет минути по-късно отново Гарначо получи възможност да напредне отлично и да стреля с десния крак, но вратарят на “адикс” се справи и спаси.

В 70-ата минута отново аржентинецът получи на фланга и успя да изведе Ериксен в наказателното поле, но успоредното центриране на датчанина не бе засечено от негов съотборник. Една от най-дискусионните ситуации в двубоя се случи в 76-ата минута, когато Ашли Мейнърд-Брюър излезе да пресече подаване към Гарначо, но при плъзването след улавянето се създаде впечатление, че напусна наказателното си поле заедно с топката. Впоследствие повторенията показаха, че той все пак може би е успял да се освободи от кълбото на самата линия.

Почти веднага след това футболистите на Чарлтън отново получиха добра възможност да стрелят от пряк свободен удар по посока на вратата на дебютанта като титуляр в състава на “червените дяволи” Том Хийтън, но той нямаше проблеми.

В 84-ата минута футболистите на Тен Хаг за пореден път се разминаха с второ попадение, след като нова отлична комбинация между Гарначо и Ериксен позволи на датчанина да стреля опасно, но стражът на лондончани отново прояви впечатляващ рефлекс и спаси.

Точка на спора в двубоя сложи появилият се като резерва Маркъс Рашфорд, който отбеляза втори гол за своя тим в двубоя в самия край на редовното време. Това бе попадение в осми пореден двубой на “Олд Трафорд” за английския национал, а то дойде след пас на друга резерва - Факундо Пелистри. Рашфорд се разписа за втори път в двубоя дълбоко в добавеното време, когато пое пореден брилятен пас от Каземиро и останал очи в очи с вратаря на противника и не сгреши за 3:0.

С тази победа Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Карабао къп и очаква своя съперник на полуфиналите.