Нюкасъл не срещна проблеми срещу Лестър и е на полуфинал на Карабао Къп

Отборът на Нюкасъл не изпита особени трудности срещу изпадналия в дълбока криза тим на Лестър и го победи с 2:0 в 1/4-финален сблъсък от Карабао къп. И двете попадения паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Джон Бърн (61') и Жоелинтон (72').

Двата отбора влязоха в срещата от коренно противоположни позиции. Домакините от Нюкасъл имаха самочувствието на тим в борбата за квотите за Шампионска лига през следващия сезон, като имаше една-единствена загуба в Премиър лийг, а в последния шампионатен кръг измъкна точка от безкромисния лидер - Арсенал.

Лестър пък бе изпаднал в дълбока криза. Откакто официалните мачове в Премиър лийг бяха подновени след прекъсването за Мондиал 2022, отборът на Брендън Роджърс загуби и трите си срещи. Едната от тях бе именно срещу Нюкасъл - на връх Коледа, пред собствена публика на “Кинг Пауър Стейдиъм” и то с категоричното 0:3. Така “лисиците” се оказаха само на две точки пред “опасната зона” и напрежението в техния лагер започна да расте.

Въпреки това Лестър не срещна проблеми в мачовете, които изигра за двете купи на Англия. Първо в Карабао Къп “сините” не срещнаха проблем срещу третодивизионния МК Донс и победиха с 3:0, а във ФА Къп отстраниха Джилингам от Лига 2 с минималното 1:0.

Нюкасъл пък се представи колебливо в другите си турнирни срещи. “Свраките” потрепериха в Карабао Къп срещу Борнемут и победиха само с 1:0, а в ФА Къп отпаднаха след шокираща загуба на “Хилзбъро” от Шефилд Уензди.

Така че Лестър не излезе като обречен на “Сейнт Джеймсис Парк”. “Лисиците” се затвориха в своята половина и започнаха да дебнат за удобна ситуация, в която да нанесат своя удар. Нюкасъл обаче бързо установи контрол над топката и рядко позволяваше на съперника си да преминава центъра. До по-интересни положения през първата част освен жълтите картони за Дан Бърн и Шон Лонгстаф от домакините така и не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Втората част продължи темпото на първото полувреме. Нюкасъл нападаше и владееше топката, а Лестър се надяваше на грешка и удобна възможност за контранастъпление. Логиката възтържествува след около час игра. Бърн напарви красив индивидуален рейд и с удар от вътрешността на наказателното поле откри резултата в 61-ата минута.

Нюкасъл реши да не спира дотук и опита да затвори мача с втори гол. Това се случи в 72-ата минута, когато Мигел Алмирон комбинира с останалия непокрит в наказателното поле Жоелинтон, който удвои преднината на “свраките”.

В оставащите минути "лисиците" направиха опит да се върнат в мача и пропуски направиха Олбрайтън и Тилеманс. Лестър обаче не демонстрира необходимата класа за нещо повече и отпадна от турнира.