Нефтохимик удари Дея спорт в дербито на Бургас в Efbet Супер Волей

Волейболният вицешампион Нефтохимик 2010 (Бургас) записа едва втора победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от играещият треньор Иван Станев тим удари Дея спорт с 3:1 (25:21, 19:25, 25:18, 25:20) в дербито на Бургас от 6-ия кръг на шампионата, играно тази вечер в зала "Младост".

Така двата тима си размениха местата във временното класиране. Нефтохимик вече са 8-и с 8 точки след 2 победи и 4 загуби, с колкото са и играчите на Венцислав Симеонов, но със 7 точки на 9-о място. В следващия 7-и кръг вицешампионите приемат Славия, докато Дея спорт гостуват на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са съответно в понеделник (21 ноември) от 18,00 часа и в събота (19 ноември) от 18,30 часа.

Нефтохимик взе преднина в началото на първия гейм и я запази до средата на частта. След 15:11 момчетата на Венцислав Симеонов постепенно набраха инерция и изравниха. Впоследствие, вицешампионите отново наложи волята си и излезе напред в мача след 25:21. Играчите на Нефтохимик тръгнаха силно и във втората част, но не успяха да удържат темпото и Дея спорт успя да обърне резултата в своя полза благодарение на серия от сервиси на Стефан Чавдаров. До края играта на Дея спорт вървеше чудесно и се стигна до равенство в геймовете след 25:19.

Нефтохимик поведе и в третия гейм с 5:3, но постепенно Дея спорт изравни. Двата тима продължиха равностойно до средата на частта, след което воденият от Иван Станев тим отново пое инициативата, успявайки да се откъсне и да спечели с убедителното 25:18. В четвъртата част вицешампионите отново дръпнаха с 4:2, след което Дея спорт изравни. Равенството се запази до средата, след което Нефтохимик отново се мобилизираха и поведоха с 18:11. Дея спорт успя да намали изоставането си, но не направи нищо повече, като Нефтохимик се поздрави с победата след 25:20 и 3:1.

Словенският диагонал на Нефтохимик Матей Михайлович бе обявен за Най-полезен играч (MVP) на мача.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (21:25, 25:19, 18:25, 20:25)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев, Стефано Патриарка, Тодор Вълчев, Самуил Вълчинов, Николай Учиков, Стефан Чавдаров - Мартин Иванов-либеро (Валентин Братоев, Димитър Дулчев, Димитър Василев, Борислав Николов)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ

НЕФТОХИМИК 2010: Душан Лопар, Калоян Балабанов, Георги Чалъков, Иван Станев, Матей Михайлович, Аксел Трухчев - Ивайло Лалов-либеро (Симеон Добрев, Петър Бъчваров, Любослав Телкийски)

Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg