Нефтохимик взе гейм на Аркада (Галац) в първия мач от Купа на CEV

Румънският шампион Аркада (Галац) се наложи с 3:1 (25:16, 24:26, 25:17, 25:21) над Нефтохимик (Бургас) в първа среща от 1/16-финалите на турнира по волейбол за Купата на Европейската конфедерация (CEV) при мъжете.

Реваншът е на 16 ноември от 18:00 часа в бургаската зала „Младост“.

20 Нефтохимик взе гейм на Аркада (Галац) в първия мач от Купа на CEV 🏐

Бургазлии се нуждаят от успех с 3:0 или 3:1, за да докарат развоя до "Златен гейм", победителят от който продължава напред на 1/8-финали в надпреварата.

"Златният гейм" ще се играе на българска земя.

При друг резултат нефтохимиците ще отпаднат от турнира.

Волейболистите на Аркада поведоха с 4:1 и 6:4 в началото на двубоя. Аксел Трухчев атакува в аут и шампионите на Румъния поведоха с 9:5. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Матей Михайлович атакува успешно за 6:9. Ас на Матей Михайлович и 7:9. Мариан бала атакува в аут и разликата бе намалена само на 1 точка при 9:10. Успешна атака на Мариан Бала и Аркада поведе с 16:10. Иван Станев взе второто си прекъсване в първата част. Преднината на румънците нарасна на 8 точки при 20:12. Неразбирателство в българския отбор и 12:21. Волейболистите на Нефтохимик намалиха резултата до 14:21. Серджиу Станчу побърза да вземе прекъсване за Аркада. Успешна атака на германския диагонал Даниел Малеша даде преднина на румънците от 22:15. Нова успешна атака на Даниел Малеша и Аркада спечели първата част с 25:16.

Втората част започна много по-равностойно. Равенството се задържа до 8:8 след атака на Георги Петров. Нова мощна атака на Георги Петров и 11:11. Матей Михайлович атакува мощно по блокадата и Нефтохимик поведе с 12:11. Единична блокада на Матей Михайлов и 13:12.  Българските волейболисти дръпнаха с 15:13. Серджиу Станчу взе прекъсване за домакините. Аркада успя да поведе при 17:16. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Домакините отново поведоха с 2 точки при 18:16. Георги Петров атакува по острия диагонал от зона 4, но извади топката в аут - 16:19. Троен румънски блок спря българска атака и 17:20. Домакините стигнаха до геймбол при 24:19. Българските волейболисти върнаха бързо 3 точки до 22:24. Аксел Трехчев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 23:24. Нова атака на Аксел Трухчев и равенство при 24:24. Датчанинът Аскар Мадсен атакува в аут и Нефтохимик стигна до геймбол при 25:24. Ас на Георги Чалъков и бургазлии спечелиха втората част с 26:24.

Българските волейболисти поведоха със 7:6 в началото на третата част. Аркада успя да обърне развоя до 9:7. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Домакините дръпнаха с 4 точки при 14:10. Иван Станев взе и второто си прекъсване в третата част. Румънските волейболисти поведоха с 18:14. Възпитаниците на Серджиу Станчу стигнаха до геймбол при 24:16. Аксел Трухчев върна 1 точка - 17:24. Блокаут на Даниел Малеша и Аркада спечели третата част с 25717.

Българските волейболисти поведоха с 4:3 в началото на 4-ия гейм. Три поредни мощни начални удара на Кристапс Шмитс, два аса и Аркада поведе със 7:5. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик.Бургазлии успяха отново да поведат в резултата при 10:9. Кристапс Шмитс изравни резултата при 13:13. Грешка в атака на аркада и нефтохимик поведе с 15:13. Калоян Балабанов атакува от зона 4 по правата за 17:15. При 19:19 Аксел Трухчев атакува по диагонала топката попадна около линията, но главният съдия отсъди аут - 19:20. Кристапс Шмитс атакува успешно и Аркада дръпна с 2 точки при 21:19. Иван Станев взе прекъсване за бургазлии. Българските волейболисти реализираха 2 поредни точки и равенство при 21:21. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. Румънците дръпнаха отново с 23:21. Кристапс Шмитс изведе домакините до мачбол при 24:21. Аркада спечели 4-ия гейм с 25:21 и мача с 3:1 гейма.

С най-голям актив за Нефтохимик бе Матей Михайлович с 24 точки ( 1 блок). Аксел Трухчев завърши с 18 точки ( 1 ас).

АРКАДА, ГАЛАЦ (РУМЪНИЯ) - НЕФТОХИМИК БУРГАС 3:1 (25:16, 24:26, 25:17, 25:21)
АРКАДА: Лубош Бартунек 3, Даниел Малеша 12, Мариан Бала 12, Оскар Мадсен 8, Ахрорьон Собиров 9, Андрей Бутнару 4 - Влад Кантор-либеро (Тудор Магдаш 1, Андрей Михалеску, Кристапс Шмитс 11, Марин Лесков 1, Александру Рата 7, Ливиу Кристудор-либеро)
Старши треньор: СЕРДЖИУ СТАНЧУ
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 1, Матей Михайлович 24, Калоян Балабанов 7, Аксел Трухчев 18, Душан Лопар 1, Петър Бъчваров - Ивайло Лалов-либеро (Симеон Добрев-либеро, Георги Чалъков 5, Георги Петров 3)
Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ.