Левски излъга Нефтохимик в Бургас

Волейболистите на Левски постигнаха много драматична 4-а поредна победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. "Сините" буквално излъгаха като гости Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:17, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13) в една от най-интересните срещи от 5-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Младост".

По този начин, преди изиграването на последните два мача от кръга утре, играчите на Николай Желязков излязоха начело във временното класиране с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. Нефтохимик пък е на 9-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 5 точки. В следващия 6-и кръг Левски са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато вицешампионите ще играят с Дея спорт в дербито на Бургас. Мачовете са съответно в петък (11 ноември) и неделя (13 ноември) от 18,00 часа.

Левски доминираше изцяло в първия гейм, като поведе без проблеми в резултата след 25:17. Във втората част "сините" отново имаха контролираха играта, но домакините от Нефтохимик оказаха повече съпротива. Все пак, играчите на Ники Желязков спечелиха с 25:22. Третата част също тръгна под диктовката на Левски, но след 7-ата точка бяха пречупени. Бургазлии бяха по-мобилизирани и започнаха да играят по-вдъхновено, като успяха да намалят изоставането си след 25:19 в своя полза.

В четвъртия гейм двата тима бяха равностойни до 7-ата точка. След това Левски поведе за кратко, но домакините не се отпуснаха и обърнаха. Момчетата на Иван Станев останаха стабилни, като допуснаха и по-малко грешки от "сините" и така мачът влезе в тайбрек след 25:20 за Нефтохимик. Там Левски поведе и поддържаше преднина от три точки през по-голямата част от времето. След 10:7 обаче домакините успяха да скъсят намалят на само една точка. Играта продължи точка за точка, "сините" стигнаха първи до мачбол и затвориха мача с 15:13 и 3:2 след успешна атака на Владимир Гърков.

Най-полезен за Левски стана Венислав Антов с 22 точки (1 блок и 54% успеваемост в атака - +8) за победата. Алехандро Торо добави още 16 точки (3 аса, 48% успеваемост в атака и 49% позитивно посрещане - +9) за успеха.

За домакините от Нефтохимик Аксел Трухчев завърши със 17 точки (1 ас, 55% успеваемост в атака и 71% позитивно посрещане - +11). Влезлите като резерви Тодор Димитров (1 блок, 1 ас и 46% успеваемост в атака - +9) и Георги Петров (5 блока!, 48% успеваемост в атака и 33% позитивно посрещане - +6) приключиха с по 15 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЛЕВСКИ 2:3 (17:25, 22:25, 25:19, 25:20, 13:15)

НЕФТОХИМИК 2010: Душан Лопар 9, Калоян Балабанов 2, Иван Станев 1, Петър Бъчваров 3, Матей Михайлович 2, Аксел Трухчев 17 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Телкийски 3, Тодор Димитров 15, Георги Петров 15, Симеон Добрев-либеро)

Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ

ЛЕВСКИ: Симеон Николов 5, Лазар Бучков 4, Алехандро Торо 16, Светослав Гоцев 10, Владимир Гърков 15, Венислав Антов 22 - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев, Александър Къндев 1, Николай Стефанов, Николай Захариев 3)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.