Болоня ядоса Интер и отнесе много голове

Интер разгроми Болоня с 6:1 в двубой от междинния 14-и кръг на Серия "А". Отборът на Симоне Индзаги беше пределно мотивиран да вземе реванш пред феновете си след загубата в дербито с Ювентус. Срещата започна зле за "нерадзурите" и те получиха гол в средата на първата част, но още до почивката водеха с 3:1, а след нея продължиха наказателната си акция.

Два гола за Интер вкара Федерико Димарко, а другите попадения в мрежата на Болоня бяха дело на Един Джеко, Лаутаро Мартинес, Хакан Чалханоолу (д.) и Робин Госенс. С успеха "синьо-черните" се изкачиха на 4-о място в класирането, с равен брой точки с Аталанта и Лацио. Болоня прекъсна серията си от три победи и заема 13-а позиция в подреждането.

Атаката на Интер водеха Един Джеко и Лаутаро Мартинес. Алесандро Бастони се завърна сред титулярите, след като прекара вирусно заболяване. По двата фланга действаха Дензъл Дъмфрис и Федерико Димарко, а в средата на терена започнаха Николо Барела, Хенрих Мхитарян и Хакан Чалханоолу

Болоня излезе с Марко Арнаутович в предни позиции, а зад него стартираха Мишел Ебишер, Николас Домингес и Емануел Винято. Йерди Схутен и Гари Медел бяха двойката дефанзивни халфове в състава на Тиаго Мота, който беше част от тима на Интер, спечелил знаменития требъл през 2010 година.

В първите минути Болоня направи няколко опасни контри, при една от които Муса Бароу трябваше да подаде на непокрития Арнаутович, но вместо това прати топката в аут. Малко по-късно австрийският национал получи възможност да се разпише, но с немалка доза късмет Андре Онана парира удара му.

Интер отговори с далечен изстрел на Чалханоолу и пропуск на Джеко. В 22-ата минута Рикардо Орсолини шутира опасно, топката рикошира от гърба на Ликоянис и заблуди Онана - 0:1. Домакините обаче реагираха светкавично и успяха да изравнят със зрелищно попадение на Джеко. Босненецът изчака топката на границата на наказателното поле и от въздуха я заби в мрежата на гостите.

В 36-ата минута Интер направи пълен обрат. Перфектно изпълнен пряк свободен удар от Димарко завари неподготвен Лукаш Скорупски и "нерадзурите" поведоха. В 42-ата минута домакините вкараха и трети гол. Негов автор стана Лаутаро Мартинес с глава след центриране от корнер на Чалханоолу.

И след почивката домакините продължиха да доминират и създадоха голям брой положения. В 46-ата минута Джеко нацели гредата след центриране на Дъмфрис, а в 48-ата Димарко с фалцов удар намери далечния ъгъл на вратата на Болоня и се разписа за втори път в мача.

В средата на втората част резервата на гостите Хоакин Соса докосна топката с ръка в наказателното поле след удар на Джеко. Последва намеса на ВАР и Интер получи дузпа, която Чалханоолу с лекота превърна в пето попадение за своя тим.

"Нерадзурите" не спряха дотук. В 76-ата минута Госенс, който четвърт час по-рано замени Димарко, също намери нясто сред голмайсторите. Германецът получи чудесен пас от Джеко и не се поколеба да прати топката в мрежата.

Резултатът можеше да е и по-стряскащ за Болоня, но малко преди края Кристиан Аслани стреля в гредата, а след това Джеко се оказа в засада.