Болоня укроти “биковете” с бърз обрат

Отборът на Болоня осъществи бърз обрат и така записа домакинска победа с 2:1 над Торино в ранния двубой от неделната програма на 13-ия кръг в Серия "А". Това е четвърти пореден успех за “рособлу” във всички турнири, а серията на “биковете” от три спечелени мача приключи.

Домакините започнаха мача по-добре, но въпреки това “граната” бях тези, които поведоха в резултата в 26-ата минута. Тогава Саша Лукич реализира дузпа, свирена за нарушение на Джон Лукуми срещу Алексей Миранчук. Последва дълго затишие в мача, за да се стигне до 64-тата минута, когато Болоня възстанови равенството. Тогава Емануел Винято центрира чудесно към Рикардо Орсолини, който се разписа с воле. В 73-тата минута Роберто Сориано с глава отклони центриране на Харалампос Ликоянис, а Стефан Пош също вкара с воле за първия си гол в италианския елит, донесъл пълния обрат в мача. Гостите претендираха за фал н Орсолини в ранния етап на атаката, но ВАР реши попадението да остане. В последните секунди на срещата именно Орсолини направи пропуск от няколко метра пред вратата, но така или иначе неговият тим се поздрави със своя успех номер 900 в Серия "А", ставайки деветият с това постижение.

Така Болоня се изкачи на 11-ата позиция в класирането с актив от 16 точки, “залепяйки се” за 10-ия Торино, който остана със 17 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages