Ювентус срази Интер и показа, че не е за отписване

Ювентус напомни за добрите си дни, след като надви Интер с 2:0 като домакин в сблъсък от 13-ия кръг на Серия “А”. Попадения на Адриен Рабио (52’) и Николо Фаджоли (84’) увенчаха по-сърцатата игра на тима, като и в двата случая автор на асистенциите беше Филип Костич. Това е четвърта поредна победа за “бианконерите” в първенството, с което отборът задмина “нерадзурите” в класирането и вече е на пета позиция.

Съставът на Масимилиано Алегри отстъпи инициативата в по-голямата част от дербито, но показа отлична ефективност. Още един гол на Юве не беше зачетен заради игра с ръка на Данило. Отделно и двата отбора удариха по една греда. Гостите имаха своите шансове дори да спечелят, но ги пропуснаха - най-вече чрез Един Джеко, Дензъл Дъмфрис и Лаутаро Мартинес.

19 Ювентус - Интер, Серия "А"

Големият отсъстващ в редиците на Юве беше Душан Влахович, който все още не е възстановен от травма. При неговото отсъствие като чист нападател започна само Аркадиуш Милик при схема 3-5-1-1. Други седмина от състезателите на Макс Алегри са аут заради контузии. Капитанът Леонардо Бонучи остана на пейката, а в игра като смени влязоха само двама - Анхел Ди Мария и Федерико Киеза.

Интер изезе с Лаутаро Мартинес и Един Джеко в атака. Франческо Ачерби стартира в защита за сметка на Алесандро Бастони, който беше болен от грип, но все пак зае място на пейката.

Интер започна по-силно и Лаутаро Мартинес за малко да открие резултата в 5-ата минута, когато стреля от воле, но топката излезе в аут. Няколко минути след това Чалханоолу напомни за мощния си шут, който беше спасен от Войчех Шчесни, макар и малко неубедително.

Ювентус вдигна градуса на емоциите на своите тифози за първи път в 19-ата, когато включилият се в атака Бремер атрактивно засече подаване на Филип Костич, но топката мина край гредата.

Последва нов силен за отбора на Симоне Индзаги период, в който Един Джеко се размина с гол. В 26-ата топката стигна до него след центриране от ъглов удар, но от 4-5 метра той не успя да уцели вратата.

Интер продължи да натиска и в 33-тата Дъмфрис получи шанс да стреля, но Шчесни спаси и това.

Отново пред тъмнокожия халф-бек се откри отличен шанс в 42-рата, когато получи пас на празна врата, но не успя да засече точно.

След това и Ачерби застраши вратата на Юве, но и този удар беше отразен.

Втората част започна с удар на Чалханоолу в напречната греда, като тук топката беше докосната от Шчесни, което спаси домакините.

В този момент някъде обаче Ювентус нанесе своя удар. В 52-рата Костич пое топката от своята половина и пробяга разстоянието до наказателното поле, където подаде към Рабио, който засече точно в мрежата за 1:0.

Това веднага се отрази на психиката на футболистите на Интер, защото те започнаха да допускат грешка след грешка, като трудно си подаваха повече от два пъти.

В 63-тата минута се стигна до спорно отсъждане на съдиите, които не зачетоха попадение на Данило за 2:0. Бразилецът засече подаване на Костич от корнер, но последва щателно преразглеждане от страна на ВАР. От стаичката информираха главния арбитър Даниеле Довери за игра с ръка на защитника, заради което той не призна гола. В случая реферът на терена не изгледа повторение, а се довери на колегите си.

Гостите се надигнаха и в 74-тата получиха своя "златен" шанс за изравняване. Тогава Лаутаро излезе почти сам срещу Шчесни, но шутира слабо и в краката на вратата, което даде възможност на поляка да спаси.

Малшансът попречи на Юве да "затвори" мача в 76-ата, когато Филип Костич нацели страничния стълб на вратата на Онана, който обаче закачи леко кълбото.

Това обаче стори младокът Фаджоли в 84-тата. Тогава халфът реализира за 2:0 и след рикошет в тялото на Робин Госенс. И тук с асистенция блесна Костич. За Фаджоли това е втори гол за Юве, като първият си той заби само преди седмица.

Всичко вече беше решено и Интер не съумя да застраши вратата на Юве до края.

През идната седмица ще се изиграят два кръга от Серия "А", след което следва пауза заради Световното първенство. После шампионатът ще се поднови на 4 януари.