Дузпа спаси Динамо (З) в дербито на "Полюд"

Хайдук пропусна да скъси изоставането си от Динамо (Загреб) в хърватското първенство. Големият сблъсък на "Полюд" в Сплит завърши 1:1, от което по-доволни със сигурност са шампионите. Те изравниха с гол от дузпа на Бруно Петкович в 72-ата минута и водят с цели 8 точки пред вечния си съперник.

Кристиан Димитров не попадна в групата на Хайдук. Неговият тим нямаше загуба от края на август, когато отстъпи с 1:2 при визитата си на Осиек. Домакините стартираха силно и Стипе Биук пропусна да открие резултата с глава, а след това Марко Ливая не успя да прати топката в мрежата от няколко метра.

В 27-ата минута защитата на Динамо не се справи с центриране от корнер на Кровинович, а Ливая беше заел позиция на далечната греда и изправи на крака феновете на Хайдук. В края на полувремето Йосип Вукович се оказа непокрит в наказателното поле и стреля, но право в стража на гостите Доминик Ливакович.

След почивката ролите се смениха и Динамо атакуваше по-често. В 68-ата минута Чидози Ауазием повали в наказателното поле Петкович. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след намесата на ВАР даде дузпа за Динамо, която потърпевшият реализира и донесе точката на "модрите".