100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Хайдук отново ликува в Ядранското дерби

Хайдук надви с 1:0 като гост Риека в най-интересния мач от 11-ия кръг на хърватското първенство. Гола вкара Чидози Ауазием в 51-ата минута, а Кристиан Димитров отново не се появи в игра. Това беше пета поредна победа на "Руйевица" за гранда от Сплит, който се върна на второто място в класирането, а Риека е на дъното заедно с Горица

Домакините се надяваха да прекъснат негативната си серия в Ядранското дерби и започнаха агресивно, но отново си пролича, че нямат идеи в офанзивен план. Хайдук търпеливо чакаше шанса си и той дойде в началото на втората част. Тогава се стигна до разбъркване в наказателното поле на Риека и Ауазием се ориентира най-бързо, пращайки топката в мрежата.

Хайдук събра 20 точки, но е далеч зад водача Динамо (Загреб), който има 31. На третата позиция е Осиек с 18 пункта.

В другия мач вчера Шибеник и Горица завършиха 1:1, а съдията вдигна три червени картона.