И наследникът на Дамбраускас пренебрегна Кристиан Димитров

Валдас Дамбраускас вече не е начело на Хайдук, но отборът от Сплит продължава да буксува в хърватското първенство. Снощи "белите" направиха 2:2 на "Полюд" с Истра 1961, а новият треньор Мислав Кароглан не пусна в игра Кристиан Димитров. Българският защитник все още няма официален мач през сезона.

Марко Ливая откри за Хайдук в 47-ата минута, но гостите сътвориха обрат с попадения на Анте Ерцег (52') и Реда Бултам (64'). Домакините все пак се спасиха от поражение в 88-ата минута благодарение на Ливая, който вече има 6 гола и води при стрелците заедно с Мислав Орсич от Динамо (Загреб)

В класирането убедителен лидер е Динамо с 25 точки, пред Хайдук и Славен Белупо с по 17. В другия мач вчера Горица отстъпи на Осиек с 0:1. Попадението вкара Шиме Гържан в 19-ата минута. В подреждането Осиек е на четвърта позиция с актив от 15 точки, колкото има и Вараждин.