Кристиан Димитров отново не игра за Хайдук

Хайдук излезе на второ място в класирането на хърватското първенство, след като се наложи минимално над Горица с 1:0. Кристиан Димитров, който през седмицата получи червен картон в мач за националната купа, не игра за гранда от Сплит. Гола вкара Марко Ливая в осмата минута на добавеното време. Преди това звездата на Хайдук пропусна дузпа.

Всичко най-интересно се случи през второто полувреме. В 49-ата минута юношата на Барселона Муса уаге получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Стипе Бюк. Стражът на Горица Иван Банич, който е юноша на Хайдук, спаси удара от бялата точка на Ливая и запази нулевото равенство.

Направените смени позволиха на гостите да осъщесвят мощен натиск до края на мача. Така се стигна до гола на Ливая след пас на Ян Млакар.

Хайдук има 26 точки, а водачът Динамо (Загреб) е с 31 и мач по-малко. На трето място с 24 пункта е Осиек, който спечели с 2:0 домакинството си на Истра 1961.