Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Бивш халф на ЦСКА - София наказа тима на Ради Димитров

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж победи с 2:1 носителя на националната купа Сепси в последен мач от 14-ия кръг на местната Суперлига. В герой за домакините се превърна бившият футболист на ЦСКА - София Карло Мухар. Хърватският халф вкара победния гол в 84-ата минута. За Сепси титуляр беше Радослав Димитров.

Гостите поведоха в 27-ата минута. Тогава след центриране от корнер топката беше продължена към далечната греда, където Денис Чоботариу я засече в мрежата. защитникът не изрази бурно радостта си от уважение към своя бивш клуб. ЧФР изравни много бързо. В 33-ата минута Чефас Малеле намери от легнало положение Юри Матиаш и той опъна мрежата за 1:1.

През второто полувреме домакините бяха по-активният отбор и наняколко пъти бяха близо до втори гол. Такъв падна чак в 83-ата минута. Защитата на Сепси отново не успя да изчисти топката след ъглов удар, атаката на ЧФР продължи и Мухар се разписа с глава, засичайки центриране на Нана Боатенг.

В класирането начело е Фарул (Констанца) с 33 точки, Рапид (Букурещ) с 28 и ЧФР Клуж с 25. Отборът на Дан Петреску обаче е с два мача по-малко. Университатя (Клуж) на Пламен Илиев е на 14-o място, Сепси на Ради Димитров е 6-и. Петролул на Георги Пашов, Арджеш на Мартин Райнов и Ботошани на Антони Иванов са в средата на таблицата.