Райнов не влезе срещу ФКСБ, трета поредна победа за Ради Димитров

ФКСБ сложи край на серията си от 4 мача без победа в румънското първенство и 6 във всички турнири. Грандът от Букурещ надви драматично Арджеш (Питещ) с 3:2 и се придвижи до 13-ото място във временното класиране. Мартин Райнов беше в групата на Арджеш, но остана на пейката. Неговият тим е на 11-а позиция.

ФКСБ отправи цели 26 удара към вратата на гостите, но трябваше да трепери до последно. Андреас Калкан откри за Арджеш в 5-ата минута с хубав шут с левия крак, но Андреа Компаньо изравни в 11-ата след хубава асистенция на Малком Еджума. Отново италианецът беше точен в средата на втората част от дузпа, а Пол Гарита направи 2:2 с перфектен изстрел от малък ъгъл в 79-ата минута. Успеха на ФКСБ донесе Андрей Кордеа малко преди края.

Носителят на Купата на Румъния Сепси спечели с 2:1 като гост на Херманщат и се изкачи на пета позиция в класирането. Радослав Димитров беше титуляр за Сепси и получи жълт картон в 57-ата минута. Неговият отбор стигна до обрат с голове на Денис Чеботариу (75') и Павол Сафранко (86'), след като домакините бяха повели с попадение на Даниел Параскив преди почивката.

Изненадващият водач Фарул постигна трета поредна победа и има аванс от 3 точки пред втория Рапид (Букурещ). Отборът на Георге Хаджи се наложи с 2:0 над УТА Арад, въпреки че почти цяло второ полувреме игра с човек по-малко. Денис Алибек от дузпа и Карло Касап отбелязаха головете за Фарул, а Вирджилиу Постолаки от гостите пропусна от бялата точка при 0:1.

Днес има два мача от кръга: Ботошани - Университатя (Клуж) и Киндия - Рапид (Букурещ). Рапид може да се изравни с Фарул, ако спечели в Търговище.

Снимка 1: gsp.ro