АПОЕЛ се измъчи без Георги Костадинов

След две поредни равенства, АПОЕЛ Никозия се върна към победите в кипърското първенство. Без българския халф Георги Костадинов в състава си, АПОЕЛ надви с 2:1 като гост Акритас (Хлорака) и вече е на 4-о място в класирането с 12 точки, колкото има и третият Арис (Лимасол).

Испанският ветеран Хуан Креспо откри в полза на АПОЕЛ в 27-ата минута, но в 69-ата сънародникът му Абрахам изравни от дузпа. Все пак, гостите стигнаха до успеха с попадение на Георгиос Ефрем в 78-ата минута. Кипърският национал се разписа с глава след центриране на Кингсли Сарфо.

В друг мача днес Кармиотиса отстъпи с 1:2 като домакин на АЕЛ Лимасол и остана на 11-о място в класирането. Мартин Луков отново остана на резервната скамейка за Кармиотиса.

Начело в Кипър е Пафос със 17 точки, пред Аполон (Лимасол) с 14. На дъното с по 4 точки са Олимпиакос (Никозия) и Акритас (Хлорака).