Георги Костадинов с дебютен гол за АПОЕЛ

Георги Костадинов отбеляза първия си гол с екипа на кипърския гранд АПОЕЛ. Отборът на българина спечели градското дерби срещу Олимпиакос (Никозия) с 2:0, а 32-годишният халф се разписа с глава в 28-ата минута. След успеха "жълто-сините" се изкачиха на трето място в класирането с актив от 7 точки. Начело с по 9 пункта са Арис (Лимасон) и шампионът Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев.

Мачът започна с надмощие на АПОЕЛ и пропуск на Гиорги Квилитая, но голът не закъсня. В 10-ата минута Рафаел Морейра центрира към Янис Сациас и 19-годишният талант разстреля вратаря на домакините Жоел Мол. В средата на първата част АПОЕЛ удвои аванса си. Този път Лукас Вийяфанес качи топката на главата на Костадинов и бившият капитан на България беше точен. Родният халф имаше още един шанс в 40-ата минута, но не можа да нанесе достатъчно прецизен удар.

Малко след почивката АПОЕЛ остана в намален състав. Червен картон получи Христос Уилър, който първоначално беше декориран в жълто, но след намесата на ВАР съдията го изгони. Символичните гости не промениха начина си на игра и спокойно контролираха средата на терена. Олимпиакос не създаде почти никакви положения и остана на дъното с едва 1 точка.