Неостаряващият Модрич поведе Хърватия към финалите на Лигата на нациите

Отборът на Хърватия последва Нидерландия във финалната фаза на Лигата на нациите. Финалистът от Мондиал 2018 се присъедини към най-добрите отбори в турнира, след като спечели визитата си на Австрия с 3:1, с което пък неговият опонент се връща обратно в Дивизия В.

Дания взе горчиво-сладка победа, а Франция се отърва от участта на Англия

Голямата звезда и капитан на „ватрените“ Лука Модрич откри резултата още в 6-ата минута, като със своя 23-ти гол с националната фланелка той се превърна в най-възрастния реализатор за Хърватия (37 години и 16 дни). Само три минути по-късно домакините изравниха чрез Кристоф Баумгартнер, който с глава засече центриране на Марсел Забитцер. „Шахматистите“ обаче така или иначе стигнаха до ценния успех с два бързи гола през втората част. В 69-ата минута Марко Ливая върна техния аванс, след като беше точен с глава, възползвайки се от чудесна асистенция на Иван Перишич. Само три минути по-късно тимът изпълни свой корнер по заучен начин и така Деян Ловрен с глава оформи крайния резултат.

Хърватите заслужено спечелиха група 1 на Дивизия А с актив от 13 точки. Австрийците, които за първи път от 2011-а насам загубиха три поредни мача, приключиха на дъното в класирането с едва 4 пункта. Дания завърши втора с 12 точки, а Франция остана на третата позиция със своите 5 пункта.

Снимки: Gettyimages