Ботев (Ихтиман) с грешна стъпка у дома

Ботев (Ихтиман) загуби тежко с 1:3 домакинството си на Сливнишки герой в мач от 5-ия кръг на Югозападната Трета лига - група А. Мачът започна по кастрофален начин за домакините, които получиха два гола до 13-ата минута. Още в 3-ата след изпълнение на сводобен удар и рикошет топката се озова в мрежата на Димитров.

Десет минути по-късно домакините бяха сюрпризирани неприятно с втори гол, а това разстрои играта им. До почивката стражът на гостите Димитър Симеонов предимно скучаеше, тъй като удари към него почти липсваха. В първите пет минути на втората част гостите от Сливница подложиха на канонада Димитров, който спаси поне четири положения и запази тима си в мача.

Все пак гостите съумяха да реализират и трети гол в средата на втората част. Силите на Ботев стигнаха за почетен гол, който беше реализиран от Богомил Христов в 90-ата минута на двубоя. След този успех воденият от Петър Малинов тим е лидер в класирането с актив от 12 точки, а Ботев е на 6-ото място с 6.

В следващия кръг Ботев гостува на ЦСКА 1948 III, а Сливнишки герой почива.