Сливнишки герой победи Левски Раковски след късна драма

Сливнишки герой постигна трета поредна победа в Югозападната Трета лига, Група „А“, след късна драма срещу Левски Раковски, воден от легендите на „сините“ Станислав Ангелов и Милан Коприваров.

Пред около 250 зрители в много горещия съботен ден, сливничани успяха да поведат още в 9-ата минута, след като вратарят на гостите Христо Петков направи нарушение в собственото си наказателно поле, изритвайки през краката голмайстора на домакините Йордан Попов, за което главният съдия бе безкомпромисен – дузпа и жълт картон за вратаря. Зад топката застана Йордан Тодоров и с премерен и отсечен удар откри за 1:0.

Няколко минути по-късно обаче младоците от стадион „Раковски“ в столицата показаха зъби и в 15-ата минута изравниха след хубав пробив отдясно на капитана Борис Йорданов, който заби топката в далечният ъгъл на вратата на Димитър Симеонов за 1:1.

Пред вратата на гостите пък неточни бяха Марио Петков с далечен удар, Йордан Попов и Василий Милованович.

В 30-ата минута състезател на гостите открадна топката от капитана на Героя Мартин Костадинов, откъсна се и нахлу към наказателното поле, като бе фаулиран на около метър от границата на наказателното поле от Костадинов. Реферът даде пряк свободен удар, но от щаба на Левски бурно оспорваха това решение, искайки дузпа. След изпълнението на свободният удар топката бе изчистена далеч от вратата на Симеонов.

През втората част Сливнишки герой натисна значително, но куп пропуски, както и отменен гол заради засада, запазиха резултата 1:1 до 80-ата минута, когато Василий Милованович даде пас към Димитър Панталеев в наказателното поле и последният без да се замисли стреля от непосредствена близост, правейки резултата 2:1.

В самият край на мача Йордан Тодоров центрира в наказателното поле, където след ужасяваща суматоха най-съобразителен се оказа Йордан Попов, който оформи резултата за крайното 3:1.