Ботев (Ихтиман) вгорчи домакинския дебют на Левски Раковски

Ботев (Ихтиман) постигна категорична победа с 4:0 при гостуването си на Левски Раковски в двубой от третия кръг на Югозападната Трета лига - група А. Два гола за успеха реализира Борис Янков, а по един път се разписаха Борислав Балджийски и Алекс Дайов.

Така момчетата на Валери Свиленов имат 6 точки в актива си, а столичани са с 1. Тимът от Ихтиман вгорчи домакинския дебют на Левски Раковски, тъй като тимът от София почива във втория кръг, а в първия гостува на Септември II.

През първата част проливният дъжд затрудни действията на двата тима, но гостите се адаптираха доста по-добре на терена. При една образцова атака Ботев откри резултата, а след центриране в наказателното поле Янков се разписа. До почивката домакините опитаха да стигнат до изравняването, но не съумяха да реализират създадените положения.

През втората част Левски Раковски започна надъхано и създаде две разбърквания пред вратата на Димитров, но отново гол не падна. При една атака на Ботев топката се застопори в една локва и от няколко метра футболистите на Свиленов удвоиха. До края на двубоя гостите имаха куп ситуации, а две от тях се превърнаха в попадения.

Резултати и класиране след третия кръг от Група "А" на Югозапад

Резултатът можеше да бъде още по-категоричен, но от няколко метра при опит да прехвърли вратаря на домакините Бахъров съумя да го стори, но прехвърли и вратата.

В сряда Ботев играе с Чавдар (Етрополе) у дома за Купата на България, а в събота почива. Левски Раковски е гост на Сливнишки герой.