Ботев (Ихтиман) с първи успех в първенството

Ботев (Ихтиман) победи Септември II (София) с 2:1 в мач от 2-ия кръг на Югозападната Трета лига - група А. Така тимът воден от Валери Свиленов вече има 3 точки в актива си, а столичани са с 1 спечелена в първия кръг срещу Левски Раковски.

Сред първоначален натиск на домакините, футболистите на Септември съумяха да вземат инициативата и откриха резултата с отлична атака отляво и прекрасен гол с глава, който остави безпомощен вратаря Филип Димитров, а минутата беше едва 8-ма.

Постепенно домакините съумяха да вземат инициативата, а Борислав Балджийски правеше каквото си поиска с бранителите на гостите.

Борис Янков съумя да изравни резултата в 30-ата минута след отлична атака. В 42-ата минута съдията Благой Манов отсъди дузпа за Ботев, която майсторски беше реализирана от Борислав Балджийски. Решението на съдията беше посрещнато с негативни реакции от ръководството на Септември в лицето на спортния директор Кристиян Добрев.

Домакините имаха възможността да реализират и трети гол през първата част, но топката нацели напречната греда.

Двата тима се вкопчиха здраво един в друг през втората част, а ситуации имаше и пред двете врати. В заключителните минути да срещата Димитров спаси трите точки за тима си, след като спаси блестящо с крак удар на футболист на Септември от пет-шест метра. Гостите изпълниха три корнера в рамките на добавеното време на срещата, но не стигнаха до точка.

В третия кръг Ботев гостува на Левски Раковски на 20 август, а Септември II е домакин на Сливнишки герой (Сливница).