Екшън с дузпи в Ихтиман! Ботев елиминира Рилски спортист за купата на България

Ботев (Ихтиман) победи Рилски спортист (Самоков) с 5:4 след изпълнения на дузпи в полуфинал на Област София от турнира за купата на България. Редовното време завърши без голове, а Петър Рогазански направи единствения пропуск от бялата точка при дузпите. Самоковският тим започна по-добре и в началния четвърт час доминираше. После настана равновесие на терена. Четири възможности за гол пропиляха гостите, а вратаря им спаси мрежата си на три пъти. След почивката никой не взе превес и развръзката остана за ударите от 11 метра. Домакините вкараха всичките пет. Рогозански пропусна втората дузпа и въпреки, че четиримата му съотборници реализираха, Рилецо отпадна от надпреварата.