Марек не се затрудни срещу Чавдар (Етрополе)

Отборът на Марек постигна успех с 2:0 над Чавдар (Етрололе) в мач от втория кръг на Югозападна Трета лига. В герой за домакините се превърна Георги Божилов, който заби и двете попадения в мрежата на Слави Петров.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри чак в 23-ата минута, когато Валентин Лазаров получи добро подаване. Атакуващият футболист напредна с топката и шутира силно, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 33-ата минута домакините откриха резултата. Веселин Любомиров центрира перфектно в наказателното поле към Георги Божилов, който се разписа с точен удар с глава.

Секунди преди края на първата част Милен Иванов изпълни много добре пряк свободен удар, но ударът му бе отразен от Слави Петров.

"Червените" стигнаха до своя втори гол в 66-ата минута, когато отново точен бе Георги Божилов.

В 84-ата минута Веселин Любомиров получи шанс да изпълни дузпа, но ударът му бе спасен от Слави Петров. До края на срещата домакините имаха възможност да вкарат и трети гол, но футболистите не успяха да развият по-добре атаките си.

По този начин Марек спечели първия си мач за сезона, след като на старта почива. Чавдар пък остават с победата, която записаха над втория отбор на Славия.

МАРЕК - ЧАВДАР 2:0

1:0 Божилов (33)
2:0 Божилов (66)

Стартови състави:

Марек: 12. Пламен Младенов, 18. Стивън Ангелов, 5. Боян Стойнев, 99. Росен Йорданов, 6.Иван Калайджийски, 77. Милен Иванов, 14. Александър Близнаков, 71. Димитър Илиев, 13. Веселин Любомиров, 11. Николай Ганчев, 41. Георги Божилов

Чавдар (Етрополе): 1. Слави Петров, 44. Христо Каймански, 14. Тони Иванов, 23. Мартин Василев, 31. Емил Трендафилов, 5. Калоян Радков, 6. Стефан Аличков, 19. Христо Радков, 21. Мартин Кръстев, 11. Павел Головодов, 10. Валентин Лазаров