Диян Димов: Загубата ни в Созопол се дължи на грешки на растежа

Вчера Дунав (Русе) отстъпи с 1:2 в Созопол на едноименния тим и допусна първа загуба за сезона. Двубоят е от четвъртия кръг на Втора лига.

Драма в последните минути донесе трите точки на Созопол в битката с Дунав

„Вината за загубата е изцяло в нас. Не влязохме добре в мача и до третата минута, съперника можеше да ни вкара два гола. После подобрихме играта си, имахме шанс и да реализираме. Противникът също създаде голови възможности и така дойде края на първото полувреме. След почивката ние владеехме топката. Ерик Почански обаче едва не ни вкара. След като поведохме в резултата, не виждах как ще допуснем гол в нашата врата. В пореден мач обаче правим същите грешки – губим втора топка, на статичните положения не се справяме. Допуснахме най-ниския футболист на терена да вкара с глава срещу най-високият. В добавеното време не бяхме концентрирани, заредихме поредица от грешки, които доведоха до второто попадение за Созопол.

Въпреки това имахме възможност поне за точка, но Теодор Костов уцели гредата. Нелепо поражение за нашия отбор. Загубата ни в Созопол се дължи на грешки на растежа. Млади са футболистите ни, липсва им опит. По идентичен начин позволихме на Етър да изравни във Велико Търново. Не е нормално да допускаме едни и същи грешки. Трябва да ги анализираме и да си извадим поуки. Нищо фатално не се е случило. Още преди сезона очаквахме да има такива моменти“, коментира пред Sportal.bg председателят на Управителния съвет на Дунав и капитан на тима Диян Димов.