100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Дунав оглави Втора лига

Дунав се изкачи на първото място във Втора лига след домакинска победа с 2:1 над Марица в мач от третия кръг на първенството.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. Юношата на Левски Мартин Петков откри резултата още в 11-ата минута за радост на над 1500-те зрители дошли да подкрепят “драконите” в първото им домакинство през новия сезон. Станислав Маламов изравни в 45-ата минута.

Резултати и голмайстори във Втора лига

След почивката русенци бяха по-добри и стигнаха до трите точки след точен изстрел от дузпа на Йордан Димитров в 68-ата минута. Веднъж и гредата спаси пловдивчани след удар на Кристиан Тасков.

Дунав 2:1 Марица (Пловдив)

1:0 Петков (11)
1:1 Маламов (45)
2:1 Димитров (68-д)