Диян Димов: Преодоляхме всички препятствия и зарадвахме фенове

Снощи Дунав (Русе) победи Марица (Пловдив) с 2:1 в среща от третия кръг на Втора лига. Това беше първия успех на „драконите“ в официален мач на собствен терен след завръщането им в професионалния футбол. Трите точки от него изкачиха селекцията на Мартин Цирков и Ивайло Кирилов на върха в класирането.

Дунав оглави Втора лига

„Изключително важна победа за нашия отбор. Смятам, че залагайки на различната схема на игра, изненадахме противника. Започнахме срещата добре. Вкарахме гол, пропуснахме да увеличим преднината си. През второто полувреме реализирахме победно попадение, уцелихме и греда. В тази половина от мача, играхме спокойно и не допуснахме вратата ни да бъде застрашена. Отлично и с огромно желание се включиха момчета, които влязоха като резерви. Всеки двубой започваме с по 4-5 млади състезатели. Радващото е, че тези които влизат от скамейката са на същата възраст. Друг положителен елемент е, че мачовете ни досега са преминали в атакуващ футбол и радостното е, че резултатите са добри за нас. Срещу Марица преодоляхме всички препятствия и зарадвахме фенове.

В техния отбор има доста добри и опитни футболисти. Наложи се да се справяме и с още проблеми – Мартин Костадинов, Димитър Тодоров (играл с температура) и Кристиан Върбанов бяха заменени принудително. Неприятен момент в края на първото полувреме – вкараха ни гол. Дотогава, гостите бяха създали 2-3 положения, уцелиха и греда. Справихме се с всичко това със себераздаване и огромно желание за изява. Мотивиращо за нас е, че на трибуните имаше около две хиляди зрители“, коментира пред Sportal.bg председателят на Управителния съвет на Дунав и капитан на тима Диян Димов.