Драма в последните минути донесе трите точки на Созопол в битката с Дунав

Oтборът на Созопол постигна драматичен успех с 2:1 над Дунав (Русе) в сблъсък от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Мирослав Будинов откри резултата в 61-ата минута. Домакините обаче показаха характер и стигнаха до първата си победа за сезона, след като Венцислав Гюзелев изравни в 84-ата минута, а в последните секунди Петър Генчев донесе трите точки.

Първата интересна ситуация в мача дойде след само 40 секунди игра. Бранителят на домакините Петър Генчев шутира от воле, но Мирослав Будинов успя да блокира. В 4-ата минута Антонио Ласков получи възможност да стреля от пряк свободен удар. Халфът отправи добър изстрел, който обаче бе спасен от Цветелин Енчев.

В 9-ата минута Преслав Петков центрира от левия фланг към Йордан Димитров, който засече подаването с глава, но кълбото прелетя над вратата.

В 38-ата минута Тома Ушагелов се откъсна зад отбраната на русенци, но защитник го догони и блокира изстрела на младия нападател.

Мартин Цирков: Надиграхме Созопол

Втората част отново започна с по-добра игра на домакините. В 57-ата минута Петър Генчев стреля с глава, но твърде слабо.

В 60-ата минута Созопол бе много близо до първия гол. Тома Ушагелов, Венцислав Гюзелев и Ерик Почански комбинираха, а именно Почански се озова на головата позиция, но крилото не успя да се разпише от близка дистанция, пращайки кълбото над вратата.

Секунди по-късно Дунав се възползва от грешките на домакините и стигна до първия гол. В автор на попадението се превърна Мирослав Будинов, който матира Росен Андонов с удар от въздуха.

В 71-ата минута Антонио Ласков отново опита мерника си от пряк свободен удар, но този път опитът му бе слаб и неточен.

В 84-ата минута резервата Панайот Пасков центрира перфектно в наказателното поле към Венцислав Гюзелев, който с глава изравни резултата. Това бе и първото попадение за отбора от началото на сезона във Втора лига.

В 91-ата минута Антонио Ласков стреля от далечна дистанция, но ударът му бе избит в корнер. От него халфът центрира към Петър Генчев, който от близка дистанция разстреля Цветелин Енчев, за да донесе победата на своя тим.

С този успех футболистите на Маргарит Димов вече имат три точки в актива си. Дунав пък остава със седем пункта.

Димов: Чужденците идват да играят без пари, за да се покажат, а българите питат какви са тези бармански заплати

В следващия кръг Созопол ще гостува на Марица (Пловдив), а "драконите" ще приемат Янтра.

СОЗОПОЛ – ДУНАВ 2:1

0:1 Мирослав Будинов (61)
1:1 Венцислав Гюзелев (84)
2:1 Петър Генчев (90+2)

Стартови състави:

Созопол: 12. Росен Андонов, 23. Диян Молдованов, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 15. Димитър Жеков, 32. Ерик Почански, 4. Петър Вуцов, 10. Антонио Ласков, 11. Галин Димов, 9. Тома Ушагелов, 7. Венцислав Гюзелев

Дунав: 1. Цветелин Енчев, 22. Стоян Предев, 11. Диян Димов, 70. Георги Вълчев, 88. Димитър Тодоров, 66. Никола Колев, 13. Кристиан Върбанов, 7. Кристиан Тасков, 10. Преслав Петков, 20. Йордан Димитров, 23. Мирослав Будинов