Монако и ПСВ Айндховен ще решават всичко в реванша

Късен гол на бранителя Аксел Дизази спаси Монако от домакинска загуба срещу ПСВ Айндховен в първия двубой помежду им от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Нидерландците, които са водени от Рууд Ван Нистелрий, поведоха с попадение на Джоуи Веерман в 38-ата минута, но в 80-ата Дизази се разписа за крайното 1:1 след пас на Елиот Матазо.

През лятната пауза Монако изигра необичайно много контроли - цели 7, но спечели само две от тях. Треньорът Филип Клеман заложи в стартовия състава на привлечения от Ливърпул Такуми Минамино. Японецът действаше по левия фланг на атаката, отдясно беше Александър Головин, а Кевин Фоланд започна зад голмайстора на тима Висам Бен Йедер.

ПСВ пристигна в Княжеството със самочувствие от триумфа с 5:3 над Аякс за Суперкупата на Нидерландия. "Филипсите" направиха силна селекция и днес Ван Нистелрой пусна от самото начало повечето нови попълнения - вратаря Валтер Бенитес, десния бек Филип Мвене, халфа Гуус Тил, както и нападателя Люк де Йонг.

Началните минути бяха равностойни, но нямаше почти никакви голови положения, което не се очакваше предвид подчертано офанзивния стил и на двата тима. След половин час игра се стигна до спорно положение в наказателното поле на ПСВ. Армандо Обиспо докосна топката с ръка, но съдията Давиде Маса не даде дузпа. Италианецът не промени решението си дори след като прегледа ситуацията с помощта на ВАР.

В 38-ата минута Де Йонг подаде на непокрития Веерман и бившият футболист на Хееренвеен с левия крак стреля точно до гредата. Домакините можеха да изравнят веднага, но Валтер Бенитес излезе навреме и изпревари Минамино. Японският национал пропусна още едно положение в 49-ата минута, когато опита технично да прехвърли Бенитес, но прати топката в аут.

В средата на втората част в игра за ПСВ се появиха Андре Рамальо и Ерик Гутиерес, а Крепин Диата замени Минамино в състава на Монако. В 74-ата минута гостите бяха близо до втори гол, но Исмаел Сайбари шутира на сантиметри от гредата. Натискът на "монегаските" даде резултата малко по-късно, когато Елиот Матазо центрира, а защитникът Аксел Дизази се ориентира най-добре и прати топката в мрежата за 1:1. В края Монако дори можеше да спечели, но гредата спря Юсуф Фофана.