Бенфика отказа Мидтиланд за едно полувреме

Бенфика демонстрира класата си срещу датския Мидтиланд и разгроми бившия тим на Божидар Краев с 4:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Португалският колос вкара три безответни гола до почивката, а след нея не спря да атакува. При 0:4 гостите върнаха едно попадение, но едва ли то ги прави оптимисти за реванша.

Мидтиланд вече изигра 5 официални мача, включително два в предишния кръг от квалификациите в ШЛ, където елиминира АЕК Ларнака след дузпи. Бенфика пък показа блестяща форма в контролите и записа само победи, последната от които с 3:2 срещу Нюкасъл.

Старши треньорът на "орлите" Роджер Шмит заложи на трима нападатели в лицето на Гонсало Рамос, Рафа Силва и купения от Аякс Давид Нерес. На пейката останаха Юлиан Вайгъл, Ян Вертонген и Роман Яремчук.

Португалците доминираха през целия мач, но можеха да получат ранен гол, ако Пионе Систо бе показал повече концентрация при завършващия удар. В 17-ата минута Нерес центрира към Гонсало Рамос и той откри резултата с глава. Малко след това Нерес навърза няколко бранители и шутира остро, но Елиас Олафсон спаси.

В 33-ата минута Нерес и Рамос повториха комбинацията за първия гол, а младият португалец отново беше точен с глава - 2:0. До почивката "Луж" видя още един гол, дело на Енцо Фернандес. Дошлият от Ривър Плейт аржентинец намери топката с перфектно воле и разстреля стража на Мидтиланд

Надмощието на Бенфика беше безусловно и през второто полувреме. Рамос и Жоао Марио пропуснаха от чисти позиции, а Олафсон правеше чудеса на вратата на Мидтиланд. В 59-ата минута Нерес разтресе напречната греда. В 61-ата Рамос получи пас от Рафа Силва и оформи хеттрика си.

Към края на мача домакините се отпуснаха и Морато извърши нарушение в наказателното поле, а Систо реализира дузпата. В последните минути отново Олафсон се прояви с две майсторски намеси и спаси датчаните от по-тежка загуба.

Преди реванша след седмица Бенфика ще посрещне Арука на старта на португалското първенство.