Виктория (Пилзен) излъга Шериф

Виктория (Пилзен) се наложи с 2:1 като гост на Шериф в среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига и е много близо до плейофите на турнира. Чехите направиха обрат с голове на Томаш Хори и Павел Буха, след като Ибрахим Рашид даде преднина на домакините. През миналия сезон Шериф сензационно се класира за групите и дори срази Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу", но сега е по-вероятно изобщо да не стигне до същинската фаза на надпреварата.

Виктория нямаше никакви проблеми в предишния кръг и елиминира финландския ХИК след две победи с общ резултат 7:1. В местното първенство обаче чехите стартираха с равенство 2:2 като гост на Теплице. В този мач старши треньорът Михал Билек даде почивка на част от титулярите, които се завърнаха в състава за днешния двубой.

Шериф започна по-добре и още в 3-ата минута Индрих Станек трябваше да спасява силен удар на Реги Лушкя. Виктория отвърна с бомбен шут на Павел Буха, избит в корнер от Разак Абалора. Не след дълго Лудек Перница се извиси в наказателното поле на домакините и стреля с глава, но Абалора отново се намеси.

В 36-ата минута защитникът на чехите Ян Сикора докосна топката с ръка в пенлата и домакините получиха дузпа, реализирана от Ибрахим Рашид. Радостта на Шериф обаче беше кратка. Малко преди почивката Милан Хавел беше повален в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията Дани Макели даде дузпа и за Виктория, а Томаш Хори не сбърка от бялата точка - 1:1.

В началото на втората част Пернамбуко от Шериф нацели гредата, а в 55-ата минута Павел Буха се оказа на точното място пред вратата на молдовците и с глава вкара втори гол за Виктория. Последва натиск на домакините, но той беше само териториален. Сериозни положения пред вратата на Станек липсваха и чешкият шампион си тръгна с отличен резултат от Кишинев.