Звучен шамар за Рейнджърс в Белгия

Финалистът от последното издание на Лига Европа Рейнджърс е на път да се провали в квалификациите за влизане в Шампионската лига. Шотландският гранд загуби с 0:2 гостуването си на Роял Юнион СЖ и ще трябва да покаже съвсем различно лице в реванша, ако иска да направи обрат. За белгийците това беше първи мач в евротурнирите от 1964 година и те  не разочароваха.

През миналия сезон Роял Юнион СЖ беше сензацията в белгийското първенство и дълго време водеше в класирането, но накрая не издържа на финалния спринт на Брюж. Клубът се раздели с голямата си звезда Дениз Ундав, който премина в Брайтън, но въпреки това заяви амбиции за попадане в групите на ШЛ.

Рейнджърс продаде защитника Калвин Баси на Аякс, но се подсили с Раби Матондо, Малик Тилман, Бен Дейвис, Антонио Чолак и Ридван Йълмаз. Отборът на Джовани ван Бронкхорст се надяваше да си осигури добър резултат в Белгия преди реванша на "Айброкс", но много бързо осъзна, че има срещу себе си отлично подготвен съперник.

Директният футбол на домакините сериозно затрудни шотландците. Така се стигна до 27-ата минута, когато Жан Амани подаде на Теди Тума и националът на Малта не остави шансове на Джон Маклафлин. Белгийците продължиха да разчитат на бързи контри, а Рейнджърс не създаваше никакви положения пред вратата на Антони Морис.

И след почивката Роял Юнион СЖ имаше по-добрите положения за гол. В 60-ата минута Барт Нюкооп нацели гредата, а в 74-ата домакините удвоиха преднината си от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Конър Голдсън. Зад топката застана Данте Ванзейър, който хладнокръвно вкара за 2:0.

В оставащите минути Рейнджърс не успя поне да намали и ще има много трудна задача след седмица.