Дунав потрепери, но си заслужи победата срещу Литекс

Новакът във Втора лига Дунав (Русе) започна сезона с успех над Литекс. "Драконите" се наложиха с 3:1 като гости на Градския стадион в Ловеч в мач от първия кръг на първенството.

"Небесносините" си извоюваха преднина от два гола още преди почивката. Йордан Димитров откри резултата в 26-ата минута с точен изстрел от бялата точка.

Към края на първото полувреме автогол на Иван Пенев (42) удвои преднината на Дунав.

През втората част ловчалии започнаха по-силно и това даде резултат в 54-ата минута, когато новото попълнение на "оранжевите" Георги Георгиев намали изоставането на своя отбор.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Домакините потърсиха изравнително попадение до края на срещата, но такова не падна. Вместо това, в добавеното време, появилият се от резервната скамейка Мирослав Будинов вкара трети гол във вратата на Марин Орлинов.

В следващия кръг Дунав гостува на Етър във Велико Търново, докато Литекс ще пътува до Пловдив, за да се изправи срещу Марица.