Ради Димитров и Сепси вдигнаха Суперкупата на Румъния

Отборът на Сепси е новият носител на Суперкупата на Румъния. Възпитаниците на Кристиано Бергоди победиха шампиона ЧФР Клуж с 2:1 в битката за трофея. Българският защитник Радослав Димитров записа цял мач за състава от Сфънту Георге.

ЧФР Клуж пръв откри резултата още във 2-рата минута чрез Александру Паун.

Сепси обаче не се стъписа от това развитие на нещата и успя в края на първото полувреме да изравни чрез Козмин Матей, а в 85-ата минута резервата Марио Рондон донесе и успеха на носителя на Купата на Румъния.

"Железничарите" пък завършиха двубоя в намален състав, след като Рожер получи директен червен картон за удар с лакът.

Така създаденият през 2011 година клуб завоюва втори престижен трофей в своята история след спечелената през миналия сезон Купа на Румъния. За ЧФР Клуж това е пети загубен финал за Суперкупата, като тимът има и 4 трофея във витрината си.