Ради Димитров с асистенция при драматично равенство на Сепси

Сезонът в румънското първенство започна със зрелищно равенство 2:2 между амбициозния Университатя (Крайова) и приятната изненада от предишната кампания Сепси. Гостите губеха с 0:2 до 73-ата минута, но успяха да стигнат до точката, а заслуга за това имаше и българският защитник Радослав Димитров, който подаде за едно от попаденията.

Димитров и още трима футболисти на Сепси се изправиха срещу бившия си отбор. Италианският треньор на тима Кристиано Бергоди пък беше начело на Университатя до миналата година. Гостите излязоха със самочувствие след спечелената преди седмица Суперкупа на Румъния, но Университатя игра по-силно до почивката и поведе с гол на Густаво в 29-ата минута.

В 59-ата минута домакините разгърнаха перфектна контра и отново Густаво беше точен за 2:0. Четвърт час по-късно Радослав Димитров центрира от десния фланг и Виталие Дамашкан върна едно попадение. Сепси продължи да атакува и в 87-ата минута Никола Паун се разписа за 2:2, а секунди преди края на двубоя Александру Матею от Университатя получи червен картон.

В друг мач от първия кръг новакът Херманщат разби с 3:0 Миовени. Цял мач на вратата на домакините беше Пламен Илиев, който нямаше почти никаква работа.

Снимки: gsp.ro