Англия е на полуфинал на Европейското след труден успех с продължения над Испания

Женският национален отбор по футбол на Англия се класира за полуфинала на Европейското първенство с победа след продължения над Испания с 2:1. Джорджия Стенуей извади английския тим от испанския капан с изключителна индивидуална изява в 96-ата минута. Преди това Естер Гонсалес Родригес бе извела испанките напред в началото на втората част, а едва 6 минути преди края Ела Туун успя да изравни за тима на домакините.

Англия доминираше сериозно в групата си, като постигна три победи с обща голова разлика 14:0, но успехът над Испания наистина бе драматичен. Сега отборът чака на полуфинал победителя от сблъсъка между Швеция и Белгия, който ще се играе в петък. Играта на Испания се промени след почивката след влизането на резервата Атенеа Де Кастийо, която асистира за попадението на Естер Гонсалес. Де Кастийо можеше да вкара и втори гол десетина минута по-късно, като ударът бе спасен с мъка от Ърпс. В 84-ата минута Туун прати мача в продължения с гол от воле, в тях Стенуей вкара красив гол в горния ляв ъгъл на вратата на испанките.

Снимки: Gettyimages