Нидерландия отново отчая Уелс в късна драма

Нидерландия отново го направи! „Лалетата“ записаха втора победа над гостуващия Уелс в Лигата на нациите след нова късна драма между двата тима в рамките на една седмица. Сегашният успех с 3:2 поразително прилича на миналия с 2:1 в Кардиф по отношение на заключителните минути на двата мача. Тогава, както и сега, „драконите“ изравниха в добавеното време, но въпреки това „оранжевите“ веднага след това отбелязаха победен гол.

Нидерландия пречупи Уелс след невероятна драма в добавеното време

Началото на мача беше обещаващо за домакините, които поведоха с два гола. Ноа Ланг откри резултата в 17-ата минута, а след още шест минути Коди Гакпо удвои аванса със своя гол. Само три минути по-късно обаче Бренан Джонсън се разписа за гостите и с това бързо върна интригата в двубоя. Двата тима обаче отново запазиха най-интересното за завършека на мача. В началото на добавеното време Уелс получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Тайрел Маласия срещу Конър Робъртс. Звездата на отбора Гарет Бейл беше безгрешен от бялата точка и възстанови равенството. Само минута по-късно обаче голмайсторът на нидерландците Мемфис Депай реализира победното попадение за своя тим и така „драконите“ трябваше да преглътнат втора болезнена загуба от този съперник.

Този успех остави Нидерландия на първото място в група 4 на дивизия А с актив от 10 точки. Следват Белгия и Полша, съответно със 7 и 4 пункта, а Уелс продължава да бъде на дъното със само 1 точка на сметката си.

Снимки: Imago