Нидерландия пречупи Уелс след невероятна драма в добавеното време

Нидерландия записа втора поредна победа в група 4, Лига "А" на Лигата на нациите. "Лалетата" изтръгнаха трите точки в гостуването си на Уелс, постигайки успех с 2:1, като това стана по доста драматичен начин в добавеното време на двубоя.

Първото полувреме бе по-постно откъм положения пред двете врати, но за сметка на това втората част предложи повече от достатъчно вълнения. Гостите първи откриха резултата в 50-ата минута, когато Теун Коопмайнерс получи пас пред наказателното поле и с диагонален удар по земя прати топката във вратата за 0:1.

Голямата драма обаче настъпи в добавеното време на двубоя. Първо в 92-ата минута Уелс успя да изравни. Конър Робъртс центрира за Рийс Норингтън-Дейвис, който с глава порази вратата на съперника за 1:1.

И когато вече изглеждаше, че домакините ще се доберат поне до точката, в 94-ата минута "Лалетата" вкараха втори гол. Френки де Йонг бе оставен да преодолее голямо пространство с топка в крака, той подаде за Тирел Маласия на фланга, който центрира и Вут Вегхорст с красив изстрел с глава отбеляза за крайното 1:2.

Така Нидерландия остава начело в класирането в групата с пълен актив от 6 точки. Уелс пък е на дъното без нито една точка в актива си до момента.