Резултати в Лигата на нациите

Цели 12 мача включваше днешната програма в Лигата на нациите, като те сложиха край на първия цикъл от надпреварата в четирите дивизии на турнира. За пореден път станахме свидетели на изненадващи резултати, някои от които ще се помнят дълго.

В група 3 на Лига "А" Англия претърпя шокираща загуба с 0:4 от Унгария на "Молиню" в Уулвърхамптън и остана на дъното в класирането с нищожните 2 точки. "Трите лъва" отстъпиха на унгарците с 0:1 в Будапеща преди десетина дни, но днес изживяха много по-голям срам. В другия мач от групата Германия срази Италия с 5:2, а резултатът можеше да е и по-убедителен, ако в последните минути Бундестимът не бе намалил оборотите.

В група 4 водачът Нидерландия посрещна Уелс и спечели с 3:2 благодарение на гол в добавеното време на Мемфис Депай. Малко преди това Гарет Бейл изравни от дузпа, но това не се оказа достатъчно за "драконите", които са последни в класирането с 1 точка. Белгия запази шансовете си за първото място след успех с 1:0 над Полша. Попадението за "червените дяволи" вкара Миши Батшуай преди почивката.

В група 1 на Лига "В" Шотландия разгроми с 4:1 като гост Армения. "Гайдарите" получиха ранен гол, но бързо изравниха, а червеният картон на Арман Ховханисян в 44-ата минута значително улесни задачата им. Украйна остана на първо място, макар че стигна само до 1:1 срещу Ейре. Босна и Херцеговина се утвърди на върха в група 3 с драматична победа над Финландия с 3:2. На точка зад тима на Ивайло Петев е Черна гора, която нокаутира Румъния с 3:0 в Букурещ.

В група 1 на Лига "С" Турция очаквнао се наложи над Литва с 2:0 и води в подреждането с пълен актив от 12 точки. Втори е тимът на Люксембург, който има 7, след като изпусна аванс от два гола у дома срещу Фарьорските острови - 2:2.

В Лига "D" мачове имаше само в група 1. Латвия записа четвърта поредна победа. Този път латвийците спечелиха с 2:0 като гост на Лихтенщайн. Молдова пък се наложи над Андора, макар и трудно, като по този начин събра 7 точки.