100 години ски спорт в България

Жоро Костадинов и Арсенал (Тула) изпаднаха

Арсенал (Тула) изпадна кръг преди края на сезона в РПЛ. "Оръжейниците" загубиха с 1:2 от прекия си конкурент на дъното Уфа и останаха на дъното в класирането с 23 точки. Уфа пък събра актив от 27 точки и настигна Урал. Тези два тима плюс Химки и Рубин ще определят кой ще последва Арсенал във ФНЛ, кой ще играе бараж и кой ще се спаси директно.

Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал и действаше като централен защитник. Българинът получи жълт картон в края на първото полувреме. Неговият отбор изпада за втори път след дебюта си в Премиер лигата през сезон 2014/15. Тогава тимът от Тула се бореше за оцеляването си до последния кръг, но сега мачът срещу Урал след седмица ще е от значение само за гостите.

Двубоят в Уфа започна по-добре за домакините, които поведоха с гол на Дмитрий Кабутов в 13-ата минута. Кингс Кангва изравни за Арсенал в 35-ата, но през второто полувреме Евънс Кангва получи червен картон (72') и скоро след това Хамид Агаларов донесе така важната победа на Уфа с 19-ия си гол през сезона.