Георги Костадинов и Арсенал (Тула) с 11-и пореден мач без победа

Арсенал (Тула) завърши 1:1 с гостуващия Краснодар в среща от 28-ия кръг на футболното първенство на Русия. Българският капитан на домакините Георги Костадинов игра пълни 90 минути, а в 76-ата получи жълт картон. Два кръга преди края на първенството отборът от Тула е на последното 16-о място с 23 точки, на 4 зад 14-ия Урал. Краснодар заема петата позиция с 46 точки.

Кингс Кангва отбеляза голa за Арсенал в 19-ата минута. В 72-рата минута главният съдия Сергей Иванов с помощта на системата за видеоповторения (ВАР) отсъди дузпа за гостите. Халфът на Краснодар Едуард Сперцян не успя да я реализира, но Иванов поиска тя да бъде изпълнена отново, тъй като вратарят на Арсенал Михаил Левашов е преминал голлинията с двата крака, което е нарушение на правилата. При втория опит Сперцян изравни резултата в 76-ата минута. В първата минута на добавеното време към мача след намеса на ВАР защитникът на Краснодар Егор Сорокин получи директен червен картон за това, че спря чиста голова атака на Арсенал

Арсенал не успя да спечели в 11-и пореден мач в първенството на Русия. За последно клубът постигна успех в 17-ия кръг срещу Химки през декември 2021 година (2:1). Арсенал и Краснодар направиха равенство за първи път от 2016 година насам. "Биковете" са 5-и в подреждането с 46 точки.

В друг мач от 28-ия кръг Уфа и Ростов направиха 0:0. Али Соу не игра за гостите заради контузия. Тимът на Валерий Карпин пропусна дузпа чрез Дмитрий Полоз в 8-ата минута, а в 85-ата Боян Йокич от Уфа получи червен картон. Ростов е на 10-о място с 35 точки, а Уфа е на предпоследната 15-а позиция с 24 пункта.

В късния мач от неделната програма Локомотив (Москва) удари Рубин с 1:0, а гола вкара Антон Миранчук от дузпа в 87-ата минута. "Железничарите" се намират на 6-о място с 44 точки, а гостите от Казан са 13-и с 29, колкото има и Химки. В последните два мача отборът на Леноид Слуцкий ще трябва да си осигури оставане в РПЛ срещу намиращите се на дъното Урал и Уфа.