Разбиха устата на Георги Костадинов при поражение на Арсенал (Тула)

Капитанът на България Георги Костадинов получи лош удар в главата в мача на неговия Арсенал (Тула) срещу Спартак (Москва), който арсеналци загубиха с 0:3. Костадинов пострада при борба за висока топка, а Михаил Игнатов от Спартак му разкървави устните след удар с тила си. Наложи се лекарят на Арсенал да спира дълго време кръвта.

Иначе Костадинов остана на терена пълни 90 минути и опитваше да организира играта на своите, но целият тим не се представи на ниво. Особено беззъби бяха хората в атаката, които получиха и най-ниските оценки.

След нулево първо полувреме домакините от Спартак наложиха надмощие и вкараха три пъти през втората част. Националът на Русия Роман Зобнин откри резултата в 53-ата минута, а ямайският национал Шамар Никълсън добави нови два гола в 57-ата и 75-ата минута. При третото попадение Никълсън извърши нарушение в атака, но съдията не маркира нищо.

С победата Спартак (Москва) е на 9-о място с 30 точки от 24 мача, а три отбора с по 21 точки се наредиха на дъното – Урал, Уфа и Арсенал (Тула). Пред тях е Химки с 24.

Другият българин в руската Висша Лига Ивелин Попов остана на пейката при успеха на неговия Сочи с 2:1 над Уфа. Тимът от черноморския курорт е на 4-о място в класирането с 42 точки, на 10 от шампиона и лидер Зенит (Санкт Петербург).