Георги Костадинов и Арсенал (Тула) остават на дъното

Българският национал Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал (Тула) при домакинското равенство срещу Нижний Новгород - 2:2. Това беше последен мач от 27-ия кръг на руската Премиер лига. "Оръжейниците" наваксаха пасив от два гола, но продължават да са на дъното в таблицата с 22 точки и имат все по-малки шансове да се спасят от изпадане.

Костадинов започна като титуляр и можеше да открие резултата в 12-ата минута, но ударът му с глава срещна гърба на противников защитник. Малко по-късно Калинский центрира от корнер, а Гоцук се измъкна от опеката на Беляев и даде преднина на Нижний Новгород. В 30-ата минута гостите стигнаха и до втори гол. Беляев отново имаше вина, защото позволи на Калинский лесно да го преодолее, а след това за Михаил Левашов нямаше шансове.

Арсенал върна интригата в самия край на полувремето. Джордже Деспотович се пребори за топката в наказателното поле и подаде на Сергей Ткачов, който не сбърка. Натискът на домакините продължи и през второто полувреме. В 64-ата минута те получиха дузпа за нарушение на Кравцов, но Никита Гойло спаси удара от бялата точка на Деспотович.

В 70-ата минута сръбският нападател беше сменен, а появилият се на негово място Луценко изравни с първото си докосване до топката. Опитният таран засече подаване на Игор Смолников и прати топката в мрежата за 2:2. До края по-опасните положения създадоха гостите, но нов гол не падна.