ПАОК удържа второто място в Пирея, Панатинайкос се завръща в Европа

ПАОК записа седми пореден мач без победа в плейофите на гръцкото първенство, но въпреки това остана на второ място в класирането. "Черно-белите" направиха 1:1 като гост на шампиона Олимпиакос и събраха 61 точки. Толкова има и Панатинайкос след разгромния успех с 4:0 срещу Янина. "Детелините" се завръщат в евротурнирите след пауза от 6 години.

Филипе Соареш откри в полза на ПАОК в Пирея още във 2-ата минута, но друг португалец - Жоао Карвальо, изравни в 41-ата. През втората част никой от отборите не рискува, а след края на мача Олимпиакос получи титлата. "Червено-белите" са шампиони на Гърция за 47-и път в историята си.

Панатинайкос нямаше никакви проблеми срещу най-слабия отбор в първата шестица - Янина. "Зелено-белите" се наложиха с 4:0 и узакониха завръщането си на европейската сцена. Лукас Вияфанес вкара първия гол в 37-ата минута, а след почивката Маурисио, Карлитос Лопес и Хуанкар материализираха смазващото певъзходство на ПАО.

Най-драматичен беше сблъсъкът между Арис и АЕК, които трябваше да определят четвъртия гръцки участник в евротурнирите. През първата част нямаше голове, но след това се стигна до нещо, което феновете на тима от Солун ще помнят дълго. Два гола на Леви Гарсия сякаш решиха спора в полза на АЕК, но в последните десетина минути Луис Палма, Даниел Манчини и Матео Гарсия донесоха паметен обрат на Арис и осигуриха ан своя тим 4-отот място крайното класиране.

АЕК спечели само два от изиграните до момента 9 мача в Шампионската група на плейофите и остана извън евротурнирите. В последния кръг тимът ще посрещне Олимпиакос в мач без значение. Арис ще гостува на Янина, а ПАОК и Панатинайкос ще се изправят в директен спор за второто място в крайното класиране.